Dwie dodatkowe karetki dla lubuskich szpitali

02 marzec 2020
Autor: 
Dwie dodatkowe karetki dla lubuskich szpitali Pixabay

Dwie dodatkowe karetki i dofinansowania dla szpitali to efekt rozmów przeprowadzonych przez wojewodę lubuskiego z dyrektorami szpitali w województwie.

Premier Mateusz Morawiecki, podczas narady z wojewodami, uruchomił dodatkowe środki w wysokości 100 mln zł. Pieniądze mogą zostać wykorzystane na doposażenie szpitali w sprzęt, który będzie wykorzystywany do obsługi ewentualnych pacjentów zakażonych koronawirusem. Dyrektorzy szpitali mogą wnioskować do wojewody o dotację z tej puli.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, podjął decyzję o zakontraktowaniu dwóch dodatkowych karetek, dedykowanych wyłącznie do przewozu osób zainfekowanych koronawirusem. Po każdym transporcie, taki pojazd zostanie poddany procedurze odkażania. W wyniku tej decyzji karetki będą pozostawały do dyspozycji, zgodnie z przyjętymi procedurami.

Bezpośrednio po powrocie ze spotkania z Premierem, wojewoda Władysław Dajczak podjął szerokie konsultacje z przedstawicielami lubuskich szpitali oraz przedstawicielami środowiska lekarzy POZ. W rozmowie uczestniczyli także konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny rodzinnej dr Elżbieta Tomiak oraz Prezes Lubuskiego Związku Lekarzy Pracodawców Podstawowej Opieki Zdrowotnej Porozumienia Zielonogórskiego dr Marek Twardowski.

Dyrektorzy szpitali przedstawili wojewodzie pierwsze wnioski o dofinansowanie, a także określili poziom przygotowania na ewentualne wystąpienie pacjentów z koronawirusem. Ustalono zasady dalszych kontaktów oraz kierunki podejmowania wspólnych decyzji.

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u