Ewakuacja szkoły w Świdnicy koło Zielonej Góry. "Zgłoszenie o ładunku wybuchowym" (ZDJĘCIA)

03 marzec 2021
Autor: 
Ewakuacja szkoły w Świdnicy koło Zielonej Góry Redakcja

Informacja o podłożeniu niebezpiecznego ładunku trafiła do Szkoły Podstawowej w Świdnicy pod Zieloną Górą. Placówka została całkowicie ewakuowana.

W środowy poranek, 3 marca, do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy wpłynęła wiadomość o niebezpiecznym ładunku ulokowanym w budynku przy ulicy Ogrodowej. Tuż po otrzymaniu wiadomości szkoła rozpoczęła ewakuację wszystkich osób.

Informacja wpłynęła do szkoły, gdy zajęcia miały dzieci z klas 1-3. Nauczyciele szybko wyprowadzili uczniów na pobliskie boisko skąd odbierali ich rodzice.

W międzyczasie o zdarzeniu została powiadomiona policja. Na miejsce przyjechały dwa patrole policji, w tym przewodnik psa służbowego, który jest wyszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych. Wezwano też straż gminną.

Maile w wielu szkołach i przedszkolach

Informacje z groźbą o podłożeniu niebezpiecznych substancji niemalże co kilka dni kaskadowo trafiają do placówek oświatowych na terenie całego województwa lubuskiego oraz Polski. Mimo niskiej wiarygodności służby muszą zareagować na każde tego typu zgłoszenie.

Przeczytaj też: Spełniło się marzenie strażaków z Zielonej Góry. Mają 42-metrową drabinę za 2,4 mln zł (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u