Zielona Góra: Służby na ratunek 3-letniemu dziecku. Przyleciał śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

08 marzec 2021
Autor: 
Zielona Góra: Służby na ratunek 3-letniemu dziecku

Akcja służb w Zielonej Górze. Na ratunek 3-letniemu dziecku przybyli strażacy i załoga LPR. Przyjechała też karetka z Nowej Soli.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowe popołudnie, 8 marca, po godzinie 15:00. Pomocy medycznej potrzebowało dziecko przebywające w jednym z bloków przy ulicy Spawaczy w Zielonej Górze.

Z uwagi na brak wolnego zespołu pogotowia na miejsce wysłano zastęp straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 oraz załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec wylądował na boisku przy pobliskiej szkole podstawowej.

3-latek z dusznościami

- Zgłoszenie dotyczyło zatrzymania krążenia u dziecka. Okazało się jednak, że miało ono duszności. Strażacy udzielili pomocy medycznej oraz zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

W międzyczasie na miejsce zdarzenia dojechał naziemny zespół pogotowia z Nowej Soli. Ratownicy ze śmigłowca i ambulansu przejęli czynności medyczne od strażaków. - Dziecko oddycha samodzielnie - dodaje st. kpt. Kaniak.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Gorzowa. Ranny strażak - jechał do pożaru. Był pijany (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u