Zielona Góra: 85-latek oddał fałszywemu policjantowi 40 tysięcy złotych

02 lipiec 2021
Autor: 
Zielona Góra: 85-latek oddał fałszywemu policjantowi 40 tys. zł

Oszuści w Zielonej Górze. Tym razem kombinator podał się za policjanta. Zaufał mu 85-latek, który wypłacił pieniądze z konta i przekazał obcemu człowiekowi.

Wszystko wydarzyło się przed kilkoma dniami w Zielonej Górze. Do 85-letniego mieszkańca miasta zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta.

- Poinformował, że prowadzi tajną akcję przeciwko oszustom. Przekonał poszkodowanego, iż ten musi przekazać pieniądze policjantom, aby pieniądze były bezpieczne - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Senior stracił 40 tysięcy złotych

Starszy mężczyzna mocno zaufał fałszywemu policjantowi. Wybrał się do banku i wypłacił z konta 40 tysięcy złotych. Następnie gotówka trafiła w ręce oszusta.

- Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia. Przypominamy, iż policjanci nigdy nie dzwonią do nikogo z prośbą o przekazanie pieniędzy - podkreśla podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Dwie osoby zostały poszkodowane (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u