Pożar koło Świebodzina. Spłonęło 30 hektarów ścierniska. Pomagał samolot gaśniczy

25 lipiec 2021
Autor: 
Pożar koło Świebodzina. Spłonęło 30 hektarów ścierniska Redakcja

Dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem ścierniska koło Świebodzina. Ogień objął 30 hektarów pola uprawnego. Wezwano samolot gaśniczy.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do straży pożarnej w niedzielne popołudnie, 25 lipca, około godziny 17:00. W ogniu stanęło pole uprawne w pobliżu miejscowości Myszęcin (gmina Szczaniec).

Do akcji wysłano dziewięć zastępów z powiatu świebodzińskiego i międzyrzeckiego. Zaangażowano też samolot gaśniczy z Leśnej Bazy Lotniczej w Przylepie.

- Pożar objął 30 hektarów ścierniska. Broniliśmy las, który znajdował się w pobliżu - informuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik straży pożarnej w Świebodzinie.

Przeczytaj też: Śmierć nad wodą. Strażacy wyłowili ciało topielca spod Krosna Odrzańskiego (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u