Wjeżdżasz autem do lasu? Strażnicy nie mają taryfy ulgowej. Trwa akcja "Jesień 2021"

03 październik 2021
Autor: 
Wjeżdżasz autem do lasu? Strażnicy nie mają taryfy ulgowej Fot. LP

Jesień to pora roku, która dla wielu kojarzy się z grzybobraniem. Leśnicy chcą, aby było bezpiecznie, więc strażnicy często patrolują leśne szlaki.

Lasy Państwowe na dobre ruszyły z akcją Jesień 2021. To oznacza, że Straż Leśna prowadzi obecnie wzmożone patrole.

- Polskie lasy są otwarte dla ludzi i umożliwiają swobodne poruszanie się, m.in. w poszukiwaniu grzybów. Nasza obecna akcja ma na celu przeciwdziałanie śmieceniu, wjeżdżaniu czy zastawianiu pojazdami dróg leśnych, używaniu ognia i niepokojeniu zwierząt w ich ostojach - wyjaśnia Józef Kubica, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Jedną z najważniejszych kwestii jest właśnie wjazd pojazdów mechanicznych na leśne drogi. Tutaj strażnicy nie mają żadnej taryfy ulgowej. Na ich celowniku są przede wszystkim crossowcy oraz osoby poruszające się quadami.

Przypominamy, że Straż Leśna może nałożyć mandat w wysokości od 20 do 500 złotych. W sytuacji, gdy wyrządzona szkoda jest znaczna, np. zniszczono fragment lasu, strażnik może złożyć wniosek o ukaranie do sądu.

Przeczytaj też: Pożar budynku w Nowogrodzie Bobrzańskim. Jedna osoba została ranna - jest poparzona (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u