Pijany 18-latek wiózł czterech pasażerów! Kilka dni wcześniej zdał egzamin na prawo jazdy!

04 październik 2021
Pijany 18-latek wiózł czterech pasażerów! Kilka dni wcześniej zdał egzamin na prawo jazdy! Lubuska Policja

Młody mieszkaniec powiatu nowosolskiego nie odebrał jeszcze prawa jazdy, a już je stracił za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna, mając 1,7 promila przewoził 4 pasażerów. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i jazdę bez uprawnień.

W piątek, 1 października policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego nowosolskiej jednostki zauważyli pojazd, którego kierujący na ich widok gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze widząc, że osobowy volkswagen przemieszcza się tak zwanym „zygzakiem” podejrzewali, że kierujący może być nietrzeźwy. Sytuacja była groźna, więc policjanci szybko zatrzymali go do kontroli drogowej. Czujność stróżów prawa nie zawiodła.

Okazało się, że siedzący za kierownica osobówki 18-latek miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło, że młody mężczyzna dopiero kilka dni temu zdał egzamin na prawo jazdy. Teraz nie musi się już spieszyć po odbiór dokumentu, gdyż sąd w przypadku kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Dodatkowo 18-latek odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Przeczytaj też: Gubin: 88-latka zatrzasnęła się z synem w pokoju. Na pomoc ruszyli policjanci!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u