W Zielonej Górze zabrakło karetek. Przyleciał śmigłowiec LPR, wezwano strażaków (ZDJĘCIA)

15 październik 2021
Autor: 
W Zielonej Górze zabrakło karetek. Przyleciał śmigłowiec LPR Redakcja

W Zielonej Górze zabrakło wolnych zespołów pogotowia. Do pacjenta wysłano śmigłowiec LPR. Z pomocą ruszyli też strażacy.

Wszystko wydarzyło się w piątkowy poranek, 15 października, tuż po godzinie 10:00. Pomocy medycznej potrzebował mieszkaniec budynku przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze.

Z uwagi na brak wolnego zespołu pogotowia w chwili zgłoszenia na miejsce wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do akcji wyruszył również zastęp straży pożarnej.

Ratownik medyczny wspólnie z lekarzem udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy. Później przy pomocy strażaków chory został przeniesiony na noszach do śmigłowca, a następnie przetransportowany do szpitala.

Dlaczego brakuje zespołów pogotowia?

Interwencji, do których codziennie wysyłane są ambulanse jest wiele. Niestety zdecydowana większość dotyczy jednak wyjazdów np. do nadciśnienia. I tak pogotowie ratunkowe, które powinno być wzywane do sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia, wielokrotnie zastępuje lekarzy rodzinnych.

Przeczytaj też: Kradł drewno z lasu koło Nowej Soli. Wpadł na gorącym uczynku, grozi mu 5 lat więzienia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u