Uważaj na fałszywe SMS-y! Zielonogórzanka straciła pieniądze!

18 październik 2021
Uważaj na fałszywe SMS'y! Zielonogórzanka straciła pieniądze! Lubuska Policja

Zielonogórzanka otrzymała SMS z linkiem o rzekomej niedopłacie za energię. Kobieta chciała uregulować płatność i wpadła w pułapkę oszustów!

W ostatnich dniach zielonogórzanie ponownie dostają SMS-y od oszustów podszywających się pod firmę energetyczną. W wiadomości jest informacja o „drobnej” niedopłacie, ale jest też „groźba” wyłączenia prądu w naszym mieszkaniu czy domu. Oczywiście „dla ułatwienia” w wiadomości jest także link umożliwiający szybkie „rozwiązanie problemu”.

Ponieważ kwota jest niewielka, a ryzyko wyłączenia prądu nas przeraża klikamy szybko w podany link, żeby załatwić sprawę. Przestrzegamy: nigdy nie należy klikać w takie linki! Kliknięcie powoduje, że na nasz telefon zainstalujemy oprogramowanie, którego celem jest wyłudzenie naszych danych do logowania się w aplikacji bankowej.

Fałszywy link przekieruje nas do fałszywej strony naszego banku, a oszuści natychmiast po uzyskaniu naszych loginów i haseł ukradną z konta pieniądze. Zasada jest taka sama – nie klikamy w żadne załączone linki. Do swego konta bankowego logujemy się zawsze wpisując nazwę strony i sprawdzając, czy jest to bezpieczne połączenie (kłódka w adresie internetowym strony banku).

Pamiętajmy też, aby nie instalować na naszych telefonach żadnych podejrzanych aplikacji. Cyberprzestępcy wciąż wymyślają nowe sposoby na wyłudzenie naszych danych, dlatego zasada jest jedna – nigdy nie logujemy się i nie wpisujemy naszych haseł na niesprawdzonych stronach bankowości elektronicznej.

Czytaj także - Pędził BMW prawie 200km/h w zabudowanym! Policji tłumaczył, że nie czuł prędkości...


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u