Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Zielonej Górze. Ma ponad trzy promile alkoholu

18 październik 2021
Autor: 
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Zielonej Górze Redakcja

Ponad trzy promile alkoholu wydmuchał kierujący busem zatrzymany w Zielonej Górze. Mężczyzna został obywatelsko ujęty przez innego kierowcę.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowe popołudnie, 18 października, około godziny 16:00. Kierujący dostawczakiem jadący w rejonie trasy S3 na węźle Zielona Góra Południe zwrócił uwagę na zachowanie kierowcy busa. Mężczyzna uderzył w inny pojazd i odjechał. Istniało podejrzenie, że może on prowadzić pod wpływem alkoholu.

Obywatelskie zatrzymanie

Zaniepokojony szofer powiadomił o sytuacji operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który poinformował policję. W międzyczasie zgłaszający postanowił obywatelsko zatrzymać kierowcę. I miał rację.

- Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany mężczyzna ma w swoim organizmie ponad trzy promile alkoholu - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Teraz pijany kierowca zostanie przewieziony do izby wytrzeźwień. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Przeczytaj też: Pożar hali produkcyjnej koło Gorzowa. W akcji 13 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u