Wzmożone kontrole na lubuskich drogach. Trwa policyjna akcja!

11 listopad 2021
Wzmożone kontrole na lubuskich drogach. Trwa policyjna akcja! Lubuska Policja

Na lubuskich drogach trwa policyjna akcja "Listopadowy weekend". Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli, a także liczyć na pomoc ze strony funkcjonariuszy!

Policjanci prowadzą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach podczas ostatniego w tym roku „długiego weekendu”. Od środy do niedzieli będzie więcej policyjnych patroli, aby każdy na lubuskich drogach czuł się bezpiecznie. Mundurowi reagują na niebezpieczne zachowania za kierownicą, ale również służą wszelką pomocą zmotoryzowanym. Wszystko po to, aby każdy spokojnie i bez przeszkód dotarł do celu.

W najbliższych dniach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu na drogach – zwłaszcza na głównych arteriach komunikacyjnych naszego województwa – autostradzie A2 i drodze ekspresowej S3. Właśnie tam, ale również na drogach o mniejszym natężeniu ruchu będą widoczne patrole lubuskiej drogówki. Słowo „bezpieczeństwo” policjanci odmienią przez wszystkie przypadki.

W przypadku ujawniania nieodpowiedzialnych i zagrażających bezpieczeństwu sytuacji na drodze policjanci będą reagować na nie natychmiastowo i stanowczo, z całą paletą konsekwencji prawnych. Mundurowi w „białych czapkach” wyposażeni w radiowozy z videorejestratorem kontrolują prędkość, z jaką jeżdżą kierowcy. Warto przypomnieć, że to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji.

Bacznie obserwowane jest zachowanie kierowców na drodze, sposób, w jaki przewożą pasażerów – czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci korzystają ze specjalnych fotelików. W ruch idą także alkotesty i testery narkotykowe.

Do dłuższej podróży warto się odpowiednio przygotować. Nie zapominajmy o sprawdzeniu stanu technicznego naszego pojazdu, który ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Warto skontrolować oświetlenie, płyny eksploatacyjne, opony i zadbać o prawidłowe zabezpieczenie naszego bagażu. Poświęcenie tych kilkunastu minut sprawi, że na drodze będziemy czuć się pewniej. Za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i zrelaksowani. Podczas jazdy, gdy ogarnie nas zmęczenie czy znużenie, zróbmy sobie przerwę, zjedźmy na parking. Krótki spacer, wypicie kawy sprawi, że poczujemy się lepiej.

Rozsądna, spokojna, zgodna z przepisami prawa jazda to jedyna droga do bezpiecznego dotarcia do celu. Zróbmy wszystko, aby nadchodzący długi weekend pozostawił w nas tylko pozytywne wspomnienia.

Czytaj także - Trwa budowa ronda na DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Jak wygląda postęp prac?

Źródło: podkomisarz Maciej Kimet, Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u