Nie żyje żołnierz 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Pełnił służbę w obrębie granicy z Białorusią

13 listopad 2021
Nie żyje żołnierz 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Pełnił służbę w obrębie granicy z Białorusią Adobe Stock

Tragiczne informacje docierają z obrębu granicy polsko-białoruskiej. Nie żyje żołnierz 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. 

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 13 listopada w obszarze realizacji działań w obrębie granicy polsko-białoruskiej. - Doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz. - czytamy w oświadczeniu dowódcy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez żandarmerię wojskową pod nadzorem prokuratury z Białegostoku.

- Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza, a w zdarzeniu nie uczestniczyły osoby trzecie. - dodaje w oświadczeniu gen. bryg. Dariusz Kosowski, dowódca 17. WBZ.

 Jak dowiadujemy się z oświadczenia opublikowanego na stronach należących do 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, żołnierz pełnił służbę w ramach odwodu, tj. nie realizował zadań bezpośrednio przy granicy polsko-białoruskiej. Do służby na granicy został oddelegowany nieco ponad tydzień temu. Od momentu oddelegowania nie miał kontaktu z migrantami.

Rodzina żołnierza została powiadomiona i objęta opieką psychologa.

Czytaj także - Marsz "Niepodległa w Europie" w Zielonej Górze. W tle wolność człowieka i prawa kobiet (ZDJĘCIA, FILM)

{loadmoduledi 453}

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u