Dramatyczna walka o życie kierowcy ciężarówki w Zielonej Górze

25 listopad 2021
Autor: 
Dramatyczna walka o życie kierowcy ciężarówki w Zielonej Górze Redakcja

Akcja ratownicza na osiedlu w Zielonej Górze. Kierowca ciężarówki zasłabł za kierownicą. Mężczyzna był reanimowany.

Zgłoszenie wpłynęło do zielonogórskich służb w czwartkowe przedpołudnie, 25 listopada, po godzinie 10:00. Kierowca ciężarówki marki Man jechał przez ul. Rydza Śmigłego w Zielonej Górze. Nagle mężczyzna źle się poczuł. Udało mu się jeszcze wyjść z pojazdu i wówczas stracił przytomność.

Na sytuację od razu zareagował współpracownik mężczyzny. Szybko okazało się, że u kierowcy doszło do zatrzymania krążenia. Wówczas rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową. W międzyczasie na pomoc ruszyli też okoliczni ludzie.

Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej, dwa zespoły pogotowia oraz patrol policji. Medycy przejęli mężczyznę i zaczęli wdrażać zaawansowane czynności resuscytacyjne. W działanich pomagał im Lucas, czyli urządzenie służące do kompresji klatki piersiowej.

Po kilku minutach reanimacji udało się przywrócić akcję serca. Mężczyzna został przetransportowany ambulansem do zielonogórskiego szpitala.

Przeczytaj też: Nowe odcinkowe pomiary prędkości w Lubuskiem. Sprawdź, gdzie staną


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u