Jak wyglądał bunt imigrantów w ośrodku w Wędrzynie? Policja publikuje film!

26 listopad 2021
Jak wyglądał bunt imigrantów w ośrodku w Wędrzynie? Policja publikuje film! Lubuska Policja

Blisko 600 policjantów brało udział w policyjnej operacji na terenie tymczasowego ośrodka dla imigrantów w Wędrzynie. Funkcjonariusze deeskalowali emocje związane z buntem prowadzonym przez imigrantów!

W czwartek, 25 listopada na terenie tymczasowego ośrodka dla imigrantów wybuchł bunt wynikający z niezadowolenia przebywających tam osób. Podczas tego zdarzenia doszło do prób sforsowania ogrodzenia oraz zabezpieczeń obiektów. W czasie buntu dochodziło do różnych form agresji przejawiających się niszczeniem przedmiotów będących na wyposażeniu ośrodka. Imigranci podpalali różne przedmioty, rzucali krzesłami, niszczyli kamery monitoringu.

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim podjął decyzję o powołaniu Operacji Policyjnej. W jej ramach na miejscu do dyspozycji dowódcy było niemal 600 policjantów. Większość z nich to funkcjonariusze garnizonu lubuskiego, niemniej część z nich wsparta została policjantami z zachodniej Polski. Na miejscu szybko zaroiło się od oddziałów prewencji, sztabu, kryminalnych, śledczych, policyjnych kontrterrorystów, przewodników psów służbowych, negocjatorów, policjantów ruchu drogowego czy logistyków.

Dzięki wykorzystaniu doświadczenia i zdecydowanej postawie policjantów i funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej sytuacja została opanowana i ustabilizowana. W tym miejscu noc z czwartku na piątek minęła bardzo spokojnie. Ale ten spokój został wypracowany profesjonalizmem służb. Imigranci, widząc koncentrację tak dużych sił i środków policji mieli przekonanie, że każda następna próba wywołania zamieszek okaże się bezskuteczna. Ale policjanci wciąż stacjonują na poligonie w Wędrzynie, aby mieć pełną kontrolę nad zachowaniem osób tam przebywających.

Czytaj także - Black Friday 2021 w Polsce. Jak nie dać się oszukać na "promocjach"?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u