Beczki z chemikaliami wyrzucone do lasu. Nadleśnictwo Torzym musi pokryć koszty utylizacji

27 listopad 2021
Autor: 
Beczki z chemikaliami wyrzucone do lasu Fot. Nadleśnictwo Torzym

W lasach Nadleśnictwa Torzym znaleziono beczki z substancjami chemicznymi. Ze zbiorników pobrano próbki do dalszych badań. Za ich utylizację odpowiadają leśnicy.

Śmieci w lesie znajdziemy praktycznie na każdym kroku. Są to przede wszystkim odpady budowlane oraz wielkogabarytowe. Ponadto można natknąć się m.in. na opony czy części samochodowe. Wszystko stanowi zagrożenie dla zwierząt i środowiska.

Nadleśnictwo Torzym i odpady chemiczne

W ostatnich latach do kompleksów leśnych coraz częściej trafiają także beczki wypełnione nieznanymi substancjami chemicznymi. Ostatnio takie pojemniki zlokalizowano na terenie Nadleśnictwa Torzym.

- Zostały już pobrane próbki cieczy do analizy, aby sprawdzić, z jakimi substancjami mamy do czynienia - informują leśnicy.

Sprawcy nie zostali ustaleni. Koszty utylizacji beczek z chemikaliami będzie musiało ponieść Nadleśnictwo.

Przeczytaj też: Wypadek na DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zderzyły się trzy auta (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u