Woził towary bez uprawnień przewozowych. Szef firmy naruszał też czas pracy kierowcy

28 listopad 2021
Autor: 
Woził towary bez uprawnień przewozowych Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Szef firmy transportowej woził towary bez uprawnień. Mężczyzna za nic miał również czas pracy kierowcy. Na trasie S3 zatrzymał go patrol ITD.

Wszystko wydarzyło się na trasie S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do rutynowej kontroli polską ciężarówkę. Kierowca przewoził klatki metalowe z Wielunia do Lubczyny.

Za kierownicą ciężarowego Iveco siedział szef firmy transportowej. Już na wstępie mężczyzna nie okazał do kontroli dokumentu potwierdzającego posiadanie uprawień do wykonywania transportu drogowego.

- Wyjaśnił, że jest w trakcie uzyskiwania zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego i licencji wspólnotowej, jednak ze względu na braki formalne proces ten został zawieszony - relacjonują inspektorzy.

"Rażąco naruszył czas pracy kierowcy"

Brak uprawnień przewozowych nie był jednak jedynym przewinieniem. Szybko okazało się, że kierowca dwukrotnie prowadził pojazd bez włożonej do tachografu karty kierowcy. W ten sposób przejechał w dniu kontroli około 30 km, a kilka dni wcześniej około 140 km.

Mężczyzna za nic miał również czas pracy kierowcy. Przekroczył czas jazdy bez przerwy o ponad 3 godziny, a czas jazdy dziennej przekroczył dwukrotnie o prawie 5 i 6 godzin. Ponadto skrócił odpoczynek dzienny o przeszło 3 godziny.

Wobec przedsiębiorcy wszczęto już postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. - Grozi mu kara w wysokości 12 tysięcy złotych - informuje ITD.

Przeczytaj też: Wypadek na DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zderzyły się trzy auta (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u