To on podpalił choinkę w Ośnie Lubuskim. W mieszkaniu 30-latka znaleziono narkotyki

13 grudzień 2021
Autor: 
Policja zatrzymała 30-latka, który podpalił choinkę w Ośnie Lubuskim Fot. KPP Słubice

Pod osłoną nocy oblał benzyną i podpalił choinkę w Ośnie Lubuskim. 30-latek został już zatrzymany przez policję. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Sprawa ma swój początek w czwartek, 9 grudnia. Tuż przed godziną 22:00 do choinki ustawionej w centrum Ośna Lubuskiego podeszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał w ręku kanister z benzyną, którym oblał drzewko, a następnie podpalił.

Po wszystkim mężczyźni razem uciekli, natomiast świadkowie zadzwonili na straż pożarną. Na miejscu zjawił się zastęp strażaków z OSP Ośno Lubuskie. Straty wyniosły ponad 65 tysięcy złotych.

30-letni podpalacz zatrzymany

Policjanci ze Słubic już na drugi dzień od zdarzenia ustalili, kto odpowiada za podpalenie choinki. To 30-letni mieszkaniec powiatu sulęcińskiego.

- Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do mężczyzny, policjanci znaleźli ponad 200 gramów narkotyków. Środki odurzające zostały zabezpieczone, a 30-letni podpalacz trafił do policyjnego aresztu - informuje podkom. Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące zniszczenia mienia i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Łącznie grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Brutalny atak ostrym narzędziem koło Zielonej Góry. Ranny 31-latek. Napastnicy uciekli


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u