Pożar pod Zieloną Górą. Płonie dom. Trwa akcja gaśnicza (ZDJĘCIA)

26 grudzień 2021
Autor: 
Pożar pod Zieloną Górą. Płonie dom. Trwa akcja gaśnicza Redakcja

Sześć zastępów straży pożarnej walczy z pożarem domu w miejscowości Dąbrowa koło Zielonej Góry. Trwa akcja gaśnicza. Sytuacja cały czas nie jest opanowana.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w niedzielny wieczór, 26 grudnia, tuż po godzinie 20:15. W ogniu stanął dom jednorodzinny w miejscowości Dąbrowa (gmina Zabór).

Do akcji wyruszyły trzy zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz jednostki OSP Zabór i OSP Stary Kisielin. Już po dojeździe pierwszych samochodów gaśniczych, poddasze budynku było niemalże całkowicie objęte ogniem.

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne niezwłocznie przystąpili do akcji gaśniczej. Prądy wody podawane są od zewnątrz budynku.

Akcja gaśnicza trwa

- Trwa gaszenie poddasza wraz z obroną budynku gospodarczego stojącego obok. Dwóch mieszkańców opuściło dom przed przybyciem straży - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Na miejsce dojechał już oficer operacyjny z Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze, który nadzoruje działania.

Godzina 22:00 - Sytuacja pożarowa została opanowana. Trwa dokładne dogaszanie i lokalizacja zarzewi ognia. Strażacy z pewnością spędzą w Dąbrowie jeszcze kilka godzin.

Aktualizacja: Pożar domu pod Zieloną Górą. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u