Poważny pożar koło Nowej Soli. W nocy spłonął budynek mieszkalny (ZDJĘCIA)

06 styczeń 2022
Autor: 
Poważny pożar koło Nowej Soli. W nocy spłonął budynek mieszkalny Fot. OSP Kożuchów

Nocny pożar domu koło Nowej Soli. Budynek był niemalże całkowicie objęty ogniem. Na miejscu pracowało dziesięć zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego nowosolskich strażaków w nocy ze środy na czwartek, 6 stycznia. W ogniu stanął budynek mieszkalny w miejscowości Solniki (gmina Kożuchów).

Początkowo do akcji wysłano najbliższe zastępy gaśnicze z jednostek OSP oraz strażaków Państwowej Straży Pożarnej z Nowej Soli. Siły i środki były jednak niewystarczające do opanowania pożaru. Ostatecznie z ogniem walczyło 10 zastępów straży pożarnej.

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne prowadzili działania gaśnicze od środka oraz z zewnątrz obiektu. Z czasem sytuacja została opanowana, lecz budynek niemalże całkowicie spłonął. Dokładne dogaszanie trwało do samego rana.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Ustali to biegły z zakresu pożarnictwa.

Przeczytaj też: Ponad 960 misji lubuskich śmigłowców LPR w 2021 roku. "Daliśmy z siebie, co mogliśmy" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u