Kierowca ciężarówki z fałszywym prawem jazdy zatrzymany koło Świecka

05 styczeń 2022
Autor: 
Kierowca ciężarówki miał fałszywe prawo jazdy Fot. WITD Gorzów Wlkp.

To miała być zwykła kontrola drogowa. Ostatecznie okazało się, że kierowca polskiej ciężarówki ma fałszywe prawo jazdy. Został zatrzymany na DK29 koło Świecka.

Wszystko wydarzyło się w środę, 5 stycznia. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic prowadził działania na drodze krajowej nr 29 w pobliżu Świecka. W trakcie służby mundurowi zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę.

Kierowca ciężarówki z fałszywym prawem jazdy

- Pojazd prowadziło dwóch kierowców pochodzących z Białorusi. Kierowca, który prowadził pojazd bezpośrednio przed zatrzymaniem go do kontroli, okazał polskie prawo jazdy. Dokument ten wzbudził wątpliwości co do jego autentyczności - informują inspektorzy ITD.

Na miejsce kontroli wezwano patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia inspektorów. Prawo jazdy było fałszywe. Mężczyzna wyjaśnił, że wyrobił je za namową kolegów. Za usługę zapłacił 1500 złotych.

Fałszywe prawo jazdy zostało zabezpieczone, a kierowca zatrzymany. Wkrótce mężczyzna będzie odpowiadał za przestępstwo przed sądem.

Przeczytaj też: Ponad 960 misji lubuskich śmigłowców LPR w 2021 roku. "Daliśmy z siebie, co mogliśmy" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u