Pościg za 24-latkiem bez prawa jazdy. Dostał 6,5 tysiąca złotych kary i stanie przed sądem

08 luty 2022
Autor: 
Pościg za 24-latkiem bez prawa jazdy. Dostał 6,5 tysiąca złotych kary Fot. KPP Sulęcin

Wyprzedził auto na przejeździe kolejowym i nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci z Sulęcina rozpoczęli pościg. Ścigany 24-latek nie miał prawa jazdy.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 4 lutego, tuż po godzinie 7:00. Patrol policji jadąc przez miejscowość Długoszyn, zwrócił uwagę na kierowcę Skody, który wyprzedził auto na przejeździe kolejowym. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli.

- Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. W odpowiedzi kierowca przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku Sulęcina - relacjonuje st. sierż. Klaudia Biernacka, rzecznik sulęcińskiej policji.

24-latek nigdy nie miał prawa jazdy

W trakcie pościgu kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Następnie próbował jeszcze uciec pieszo, ale po kilku metrach został zatrzymany. Powód ucieczki szybko stał się jasny. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy.

24-latek otrzymał już grzywnę w kwocie 6,5 tysiąca złotych. Ponadto za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego mężczyzna odpowie m.in. za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek na DK92 koło Świebodzina. Jedna osoba nie żyje, kolejna jest ranna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u