Zainwestował u oszustów niemal 300 tys. złotych w kryptowaluty. Wszystko stracił...

21 luty 2022
Autor: 
Zainwestował u oszustów niemal 300 tys. złotych w kryptowaluty. Wszystko stracił... Lubuska Policja

Zachęciła go reklama, więc postanowił zainwestować ponad ćwierć miliona złotych w kryptowaluty. Pieniądze dostali oszuści, ślad po nich zaginął.

Mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego chciał pomnożyć swój majątek inwestując w kryptowaluty. Mężczyzna zachęcony szybkim i wysokim zyskiem postanowił zainwestować blisko 300 tys. złotych. Niestety przyszły inwestor nie wiedział, że wpadł w sidła oszustów. Jak wyglądał ich plan działania?

Poszkodowany mężczyzna zauważył w internecie reklamę, po kliknięciu trafił na stronę giełdy, na której musiał założyć konto. W procesie zakładania konta i weryfikacja pomagała obsługa portalu, wszystko wydawało się w porządku. Mężczyzna wpłacił pierw 250 dolarów, za co dostał nawet bonus. Po pierwszych dniach na koncie mężczyzny było dwa razy więcej środków.

Oszuści kilkukrotnie kontaktowali się z mężczyzną, by ten zainwestował jeszcze więcej pieniędzy. Zmanipulowany mieszkaniec Gorzowa wykonywał instrukcje, które były mu podawane. W rezultacie dokonano kilku przelewów na łączną kwotę niemal 300 tysięcy złotych. - podaje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Czytaj także - Wypadek w Zielonej Górze. Dachowała osobówka. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u