Kompilacja wyczynów piratów drogowych w Lubuskiem. Policja: "Nie siej śmierci na drodze"

10 kwiecień 2022
Kompilacja wyczynów piratów drogowych w Lubuskiem Fot. KWP Gorzów Wielkopolski

Nagrania z kamer samochodowych trafiają do służb. Lubuska Policja ku przestrodze opublikowała kompilację filmów z udziałem piratów drogowych. Widzimy wypadki, wymuszenia i potrącenia.

W 2021 roku na lubuskich drogach doszło do 540 wypadków. Zginęło 71 osób, a 646 zostało rannych. Tak bezpiecznie nie było jeszcze nigdy, lecz policja cały czas zatrzymuje piratów drogowych. Od początku 2022 roku prawo jazdy straciło blisko 1000 kierowców - 205 za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym i ponad 540 za jazdę po alkoholu.

Piraci drogowi w Lubuskiem

- Wciąż, choć zdecydowanie mniej licznie, na naszych drogach pojawiają się ci, którzy nie liczą się ze zdrowiem i życiem. Te drogowe ekwilibrystyki są nadal obecne w naszym regionie. Szaleńcza jazda na złamanie karku, pod prąd, po chodniku, czy na tzw. "czołówkę" - informuje podkom. Maciej Kimet z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Policjanci codziennie kontrolują kierowców na lubuskich arteriach komunikacyjnych. W działania szczególnie zaangażowana jest utworzona około 3 lata temu specjalna grupa Speed, która ma eliminować najbardziej krewkich kierowców.

Kompilacja drogowych idiotów

Lubuska Policja coraz częściej otrzymuje od obywateli nagrania z kamer samochodowych. Dzięki nadsyłanym materiałom piraci drogowi nie unikają kary za jazdę niezgodną z przepisami.

- Ich właściciele byli świadkami mrożących krew w żyłach drogowych ekscesów, które o mało nie zakończyły się tragedią. Szaleńcze szarże tych nieodpowiedzialnych zmotoryzowanych coraz częściej nie uchodzą im płazem - podkreśla podkom. Kimet.

Przeczytaj też: Pijany policjant rozbił nieoznakowane BMW. Ma ponad 2 promile alkoholu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u