Upał w Lubuskiem. W Tuplicach stopiły się nawierzchnie dróg!

27 czerwiec 2022
Autor: 
Upał w Lubuskiem. W Tuplicach stopiły się nawierzchnie dróg! Fot. Krystian Ksiuk/Lubuscy Łowcy Burz

W województwie lubuskim obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami. W wyniku wysokiej temperatury i nasłonecznienia w Tuplicach stopiła się nawierzchnia na kilku drogach...

Niecodzienna sytuacja w miejscowości Tuplice zlokalizowanej w powiecie żarskim tuż przy granicy z Niemcami. W wyniku upalnych temperatur oraz nasłonecznienia doszło do uszkodzenia nawierzchni kilku dróg. - Droga zaczęła się topić, wszystko zostaje na oponach, podwoziu. Droga po prostu się rozpada. - pisze Krystian Ksiuk.

W czwartek, 23 czerwca, synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla województwa lubuskiego. Prognozowane były upały z temperaturą maksymalną w dzień do 33°C. Prawdopodobną przyczyną stopienia się nawierzchni na ulicach Kościuszki, Parkowej oraz Leśnej była niska jakość użytych materiałów.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się również z Urzędem Gminy Tuplice, jak tylko otrzymamy odpowiedź ze strony urzędników, dodamy ją do artykułu. Osoby, które uszkodziły swoje opony w wyniku najechania na uszkodzony fragment nawierzchni drogi mogą ubiegać się o odszkodowanie od zarządcy drogi. 

Czytaj także - W nocy możliwe burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia dla lubuskiego!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Wsiadł do naczepy złej ciężarówki i przyjechał do Polski

  Wsiadł do naczepy złej ciężarówki i przyjechał do Polski

  Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zatrzymali przebywającego w Polsce nielegalnie obywatela Sudanu. Mężczyzna we Francji pomylił rejestracje samochodów ciężarowych i wszedł do naczepy auta jadącego do Polski.

 • BMW po amfetaminie

  BMW po amfetaminie

  Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach uniemożliwili dalszą jazdę obywatelowi Polski, który kierował autem pod wpływem narkotyków.

 • Papierosy bez polskiej akcyzy trafiły w ręce SG

  Papierosy bez polskiej akcyzy trafiły w ręce SG

  Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zabezpieczyli papierosy bez polskiej akcyzy warte 77,6 tysiąca złotych. Nielegalne wyroby tytoniowe przewoził samochodem osobowym do Niemiec obywatel Ukrainy.

 • 270 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy

  270 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy

  Prawie 270 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy zabezpieczyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach. Nielegalny towar ujawniono w garażu i samochodach w powiecie żarskim.

 • Ujawnili pirackie płyty wartości ponad 160 tys. zł

  Ujawnili pirackie płyty wartości ponad 160 tys. zł

  Prawie trzy tysiące pirackich płyt CD i DVD wartych ponad 163 tys. zł zabezpieczyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u