Pożar w Zielonej Górze. W ogniu stanęły trawy i las. Trwa akcja gaśnicza (ZDJĘCIA, FILM)

05 lipiec 2022
Autor: 
Pożar w Zielonej Górze. W ogniu stanęły trawy i las Redakcja

Pożar w Zielonej Górze. Ogień pojawił się w rejonie Przylepu. Objęte zostały nim trawy oraz ścioła w lesie. Trwa akcja gaśnicza.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze we wtorkowy wieczór, 5 lipca, tuż po godzinie 19:00. Świadek zauważył spore zadymienie między lotniskiem Aeroklubu Ziemi Lubuskiej a kanałem ściekowym.

Początkowo do akcji wysłano dwa zastępy gaśnicze. Szybko okazało się, że ogniem objęte zostały trawy, leśna ścioła oraz drewno składowane po wycince. Z racji, że siły i środki były niewystarczające do opanowania pożaru, zadysponowano kolejne jednostki.

Łącznie na miejscu pracuje już siedem zastępów straży pożarnej. Trwa akcja gaśnicza.

Trzeci stopień zagrożenia pożarowego w Lubuskiem

Dziś na terenie całego województwa lubuskiego występuje najwyższy, trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Zgodnie z danymi Instytutu Badawczego Leśnictwa najgorsza sytuacja ma miejsce właśnie na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra, gdzie wilgotność ściółki sięga 4,3%. Jest ona mniejsza od wilgotności kartki papieru. Trochę lepiej jest już w Nadleśnictwie Żagań (7,4%) i Lipinki (8,1%).

- Żywioł niesie ze sobą ogromne straty przyrodnicze. Apelujemy! Widząc zagrożenie, alarmujcie, dzwoniąc na numer 998 lub 112 - podkreśla Ewelina Fabiańczyk, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Trasa Aglomeracyjna w Zielonej Górze. Jak powinien przebiegać II etap? Będą konsultacje


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u