Zielona Góra: Policjanci mierzyli prędkość użytkownikom hulajnóg elektrycznych!

23 lipiec 2022
Autor: 
Zielona Góra: Policjanci mierzyli prędkość użytkownikom hulajnóg elektrycznych! Policja Zielona Góra

Hulajnogi elektryczne w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. Fakt ten sprawia, że dochodzi do coraz większej liczby zdarzeń z udziałem użytkowników tego typu środka transportu.

Policjanci ruchu drogowego z Zielonej Góry w ostatnich dniach prowadzili działania prewencyjne pod nazwą "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Stróże prawa szczególną uwagę poświęcili użytkownikom hulajnóg elektrycznych. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. prędkość, z jaką poruszają się osoby na hulajnogach.

Kilka osób popełniło wykroczenia przekraczając dozwoloną prędkość jazdy po chodniku. Według obowiązujących przepisów po ścieżce rowerowej można poruszać się hulajnogą elektryczną z prędkością do 20 km/h, natomiast jadąc chodnikiem musimy podróżować z prędkością przemieszczania się pieszych. 

Użytkownicy hulajnóg elektrycznych nagminnie łamią przepisy korzystając z jednego urządzenia w kilka osób. Jest to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie, za które można otrzymać mandat karny w wysokości do 500 złotych! Na hulajnodze nie wolno przewozić zwierząt oraz ładunków. 

Będąc pod wpływem alkoholu również nie możemy używać hulajnogi elektrycznej, grozi za to mandat w wysokości do 500 złotych, 200 złotych mandatu zapłacimy za korzystanie z telefonu podczas jazdy, natomiast 100 złotych mandatu grozi osobie, która przejedzie przez przejście dla pieszych. 

Hulajnogi elektryczne Zielona Góra

W Zielonej Górze możemy skorzystać z oferty dwóch firm i wynająć przejazd hulajnogą elektryczną na minuty. Należy jednak bezwzględnie stosować się do obowiązujących przepisów - wszystko to w trosce o bezpieczeństwo własne oraz innych osób. 

Czytaj także - Samochód ściął skrzynkę gazową w Zielonej Górze. Kierowca uciekł!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u