Rzepin: 31-latek uciekał przed policjantami i zaatakował ich gazem pieprzowym!

24 wrzesień 2022
Autor: 
Rzepin: 31-latek uciekał przed policjantami i zaatakował ich gazem pieprzowym! Lubuska Policja

Policyjny pościg za 31-latkiem z niecodziennym przebiegiem. Uciekający rozpraszał gaz pieprzowy w kierunku policjantów!

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 19 września na terenie gminy Rzepin. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej pojazd. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe dając znak kierowcy do zatrzymania pojazdu. Pojazd zwolnił i wszystko wskazywało na rutynowy przebieg kontroli - nic bardziej mylnego.

Nagle z pojazdu wybiegł pasażer i zaczął pieszą ucieczkę. Policjanci natychmiast ruszyli za uciekinierem. Podczas pieszego pościgu uciekający mężczyzna rozpylał w kierunku funkcjonariuszy gaz pieprzowy. Mundurowi mimo ograniczonej widoczności nie odpuścili i dalej gonili mężczyznę.

Uciekał przed policjantami z kilku powodów

Policjantom udało się zatrzymać zbiega. Po chwili wiadomo było, czemu 31-latek postanowił uciekać. Mężczyzna chciał uniknąć kary pozbawienia wolności, dodatkowo posiadał przy sobie amfetaminę. To jednak nie wszystko. 31-latek może odpowiadać także za minimum dwie kradzieże na terenie gminy. 

- Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, posiadania substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz co najmniej dwa zarzuty kradzieży. - podaje asp. Agnieszka Kaczmarek, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słubicach

Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia. 

Czytaj także - Falubaz zostaje w 1. Lidze. Zabrakło tak niewiele! (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u