Szczęśliwy finał poszukiwań koło Zielonej Góry. 88-latka odnaleźli strażacy (ZDJĘCIA)

21 listopad 2022
Autor: 
Szczęśliwy finał poszukiwań koło Zielonej Góry. 88-latka odnaleźli strażacy Redakcja

Poszukiwania starszego mężczyzny w rejonie Zielonej Góry zakończone. Po przeszło trzech godzinach akcji 88-latka znaleźli strażacy. Był w środku lasu.

Informacja o zaginięciu 88-letniego pana Kazimierza wpłynęła do zielonogórskiej policji w poniedziałek, 21 listopada, około godziny 17:30. Mężczyzna wybrał się na spacer do pobliskiego lasu, gdzie lubił przechadzać się w okolicy dostrzegalni przeciwpożarowej w Wilkanowie. Gdy zapadł zmrok, senior nadal nie wracał do domu. Wtedy zaniepokojona rodzina powiadomiła służby.

Do działań w pierwszej kolejności wysłano najbliższe patrole policji, ale 88-latka nie odnaleziono. Chwilę później w rejonie ulicy Zachodniej w Zielonej Górze stworzony został punkt koncentracji służb. Wówczas na miejsce zjechały kolejne radiowozy, a do akcji dołączyła straż pożarna. Łącznie było to 9 zastępów Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu miasta oraz gminy Świdnica.

Mundurowi konsekwentnie przeczesywali głównie okoliczne kompleksy leśne. Część z nich udała się również w rejon budowanej obwodnicy południowej oraz zielonogórskiej Ochli. Do działań wykorzystywano między innymi kamery termowizyjne, quada z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze oraz drona będącego na wyposażeniu Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Jarogniewice. W poszukiwania w kulminacyjnym momencie zaangażowanych było około 80 strażaków oraz policjantów.

88-latka udało się odnaleźć

Działania poszukiwawcze zostały zakończone po przeszło trzech godzinach, chwilę przed 21:00. Wówczas 88-letniego mężczyznę odnaleźli w środku lasu w rejonie miejscowości Wilkanowo strażacy z OSP Świdnica. Był przytomny.

Przeczytaj też: Cigacice: Jechał 95 km/h i nadział się na policjantów z "suszarką". Dostał podwójny mandat


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u