Weszli na stadion i ukradli bramkę na oczach policjantów. "Gang Olsena w akcji"

06 marzec 2023
Autor: 
Weszli na stadion i ukradli bramkę na oczach policjantów Fot. KMP Gorzów Wlkp.

Gorzów Wielkopolski. Ukradli bramkę piłkarską i przerzucili ją przez płot. Złodzieje ruszyli z łupem w dalszą trasę, ale nie wiedzieli, że widzą ich policjanci.

Swoisty "Gang Olsena" w akcji. W piątek, 3 marca, dwaj mężczyźni weszli na teren stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie Wielkopolskim i ukradli bramkę piłkarską. Następnie przerzucili ją przez płot, aby prawdopodobnie zanieść ją do skupu złomu. Ich spacer nie potrwał jednak zbyt długo.

W tym samym czasie na stadionie byli policjanci z Wydziału Sztab Policji. Mundurowi, kom. Łukasz Jakś i podkom. Adam Mazur, rozmawiali z pracownikami obiektu na temat zabezpieczenia meczu, który miał odbyć się dzień później. W trakcie spotkania funkcjonariusze zwrócili uwagę na mężczyzn spacerujących z bramką. Zauważyli ich na ul. Piłkarskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Samorządowcy KO liczą na zmianę w fotelu prezydenta Zielonej Góry

"Porzucili bramkę i próbowali uciekać"

- Policjanci ruszyli, by porozmawiać z mężczyznami. Na widok funkcjonariuszy, podejrzani najpierw porzucili bramkę, a za chwilę próbowali uciekać. Mundurowi szybko jednak zatrzymali mężczyzn. Obaj zostali przewiezieni do komendy - relacjonuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Zatrzymanymi okazali się mężczyźni w wieku 25 i 37 lat, którzy są doskonale znani gorzowskiej policji z innych spraw. Usłyszeli oni już zarzut kradzieży, za który grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Jak przekazuje podkom. Jaroszewicz, bramka warta 3000 złotych wróciła do właściciela i nadal będzie służyć piłkarzom.

Przeczytaj też: Pościg za pijanym kierowcą. 19-latek uderzył w radiowóz. Zobacz nagranie z kamery policji (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u