Kierowcy na "podwójnym gazie" zatrzymani na S3 koło Zielonej Góry (ZDJĘCIA)

20 marzec 2023
Autor: 
Kierowcy ciężarówek na "podwójnym gazie" zatrzymani na S3 koło Zielonej Góry Fot. ITD Zielona Góra

Akcja ITD oraz policji w Lubuskiem. Kontrolowano trzeźwość kierowców na trasie S3 i autostradzie A2. Zatrzymano dwóch szoferów na "podwójnym gazie".

Mimo kontroli funkcjonariuszy i zaostrzania kar praktycznie każdego dnia zatrzymuje się pijanych kierowców. Dlatego w poniedziałek, 20 marca, od wczesnych godzin porannych mundurowi z lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z policją przeprowadzili akcję sprawdzania trzeźwości.

- Kontrole prowadzono na trasie S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry oraz na autostradzie A2 w pobliżu Rzepina. Sprawdzono stan trzeźwości około 1200 kierowców osobówek, ciężarówek, busów i autobusów - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

Kierowcy pod wpływem alkoholu zatrzymani koło Zielonej Góry

W trakcie kilkugodzinnej akcji w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch kierowców na "podwójnym gazie". Pierwszym był kierowca 40-tonowej ciężarówki, który wydmuchał ponad 0,4 promila alkoholu. Mężczyzna przewoził oliwki z Grecji do Szwecji.

- Drugim okazał się mężczyzna prowadzący busa, który przewoził figurki ozdobne z Polski do Anglii. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w swoim organizmie przeszło 0,6 promila alkoholu. Obaj kierujący zostali przekazani do dyspozycji policji - relacjonują inspektorzy z ITD Zielona Góra.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Pijany kierowca zatrzymany pod Świebodzinem. Pił piwo w trakcie jazdy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u