Potrącił mężczyznę na wózku inwalidzkim w Sulechowie. Sprawca stanie przed sądem (FILM)

19 lipiec 2023
Autor: 
Potrącił mężczyznę na wózku inwalidzkim. Stanie przed sądem Fot. Gmina Sulechów

Potrącenie osoby na wózku inwalidzkim w Sulechowie. Kierowca osobówki stracił prawo jazdy. Ponadto będzie odpowiadał przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 17 lipca, tuż po godzinie 12:00. Na ulicy Armii Krajowej w Sulechowie, która położona jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 278, kierowca samochodu osobowego marki Toyota potrącił 72-letniego mężczyznę, który poruszał się na wózku inwalidzkim.

Na miejsce wezwano zastęp straży pożarnej, zespół pogotowia ratunkowego. Przybył też patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

- Pomimo, że zderzenie samochodu i wózka, a następnie upadek na jezdnię wyglądały bardzo poważnie, 72-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Sprawca stanie przed sądem.

Samochodem osobowym kierował 43-letni mężczyzna. Tłumaczył on policjantom, że nie zauważył mężczyzny znajdującego się już na przejściu.

- Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Ponadto uznali, że ukaranie mandatem nie będzie adekwatne do popełnionego przewinienia, dlatego skierowali wniosek o ukaranie do sądu w Sulechowie - informuje podinsp. Stanisławska.

Mundurowi przypominają, aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Pieszych proszą natomiast żeby przed wejściem na pasy upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek w Krośnie Odrzańskim. Nie żyje mężczyzna, na którego zawaliła się altana


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u