Kierowca ciężarówki na "podwójnym gazie" wpadł na autostradzie A2

04 wrzesień 2023
Autor: 
Kierowca ciężarówki na "podwójnym gazie" wpadł na autostradzie A2 Fot. ITD Słubice

Pół promila alkoholu wydmuchał kierowca ciężarówki zatrzymany przez ITD Słubice na autostradzie A2 w Lubuskiem. Jechał z Estonii do Belgii.

W poniedziałkowy poranek, 4 września, Inspekcja Transportu Drogowego ze Słubic kontrolowała pojazdy poruszające się po autostradzie A2. Jeden z patroli rozstawił się na MOP Gnilec i sprawdzał samochody jadące w stronę Niemiec.

Podczas służby mundurowi zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy marki Volvo wraz z naczepą. Był to zespół pojazdów estońskiego przewoźnika. Kierowca wykonywał transport rzeczy z Estonii do Belgii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra - miasto bachusików

Kierowca ciężarówki był nietrzeźwy

W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Ich przypuszczenia potwierdziło tylko badanie alkomatem. Kierujący ciężarówką miał w swoim organizmie 0,5 promila alkoholu.

- Kierowca ciężarówki do dalszych czynności został przekazany policjantom - informują mundurowi z ITD Słubice.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Akcja policji koło Krosna Odrzańskiego. Zatrzymano 40-latka ze znaczną ilością narkotyków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u