Ciężarówka zatrzymana na krajowej "24" w Lubuskiem. Naczepa dalej nie pojechała (ZDJĘCIA)

21 wrzesień 2023
Autor: 
Ciężarówka zatrzymana na krajowej "24" w Lubuskiem Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Mundurowi z ITD Gorzów Wielkopolski zatrzymali ciężarówkę do kontroli. Naczepa miała poważne usterki i dalej nie pojechała. Będą też kary finansowe.

Wszystko wydarzyło się w środę, 20 września. Inspekcja Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego kontrolowała tego dnia pojazdy poruszające się po drodze krajowej nr 24 w pobliżu miejscowości Wierzbno, która znajduje się na granicy województwa lubuskiego i wielkopolskiego.

Niesprawna naczepa

W trakcie służby patrol inspektorów zatrzymał polską ciężarówkę przewożącą 23 tony stali. Funkcjonariusze przeprowadzili dokładną kontrolę stanu technicznego zarówno ciągnika siodłowego, jak i naczepy.

- Okazało się, że naczepa była niesprawna. Jedna z opon była bardzo poważnie uszkodzona, a blaszany element podłogi mógł w każdej chwili odpaść. Dodatkowo na jednym z bębnów hamulcowych brakowało osłony - relacjonują funkcjonariusze z ITD Gorzów Wielkopolski.

Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od naczepy. Ponadto zakazali jej dalszego użytkowania do czasu naprawy usterek oraz wykonania badań technicznych.

Zatrzymanie dowodu to nie wszystko. Kary najprawdopodobniej nie uniknie też przedsiębiorca i osoba zarządzająca transportem w firmie. Wobec nich zostaną wszczęte postępowania administracyjne, które zagrożone są karą pieniężną.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Jechał 113 km/h i stracił prawko. "Na widok patrolu ostro hamował"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u