Niebezpieczny transport zatrzymany koło Świebodzina. 11 tysięcy mandatu dla kierowcy (ZDJĘCIA)

07 październik 2023
Niebezpieczny transport zatrzymany koło Świebodzina Fot. KPP Świebodzin

11 tysięcy mandatu otrzymał obywatel Turcji zatrzymany na krajowej "92" koło Świebodzina. Kierując ciągnikiem siodłowym, przewoził jako ładunek ciężarówkę.

Sytuacja miała miejsce w czwartek, 5 października. Świebodzińscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że po trasie S3 porusza się samochód ciężarowy, którego kierowca jedzie w niebezpieczny sposób. Dodatkowo inni kierujący przekazywali, że jako ładunek przewozi on ciężarówkę. Ta wystawała około 3 metry poza pojazd.

Dyżurny przydzielił do interwencji patrol motocyklistów z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi zatrzymali wskazaną ciężarówkę na drodze krajowej nr 92 w okolicach miasta. Za kierownicą pojazdu marki Scania siedział 37-letni obywatel Turcji.

Dużo nieprawidłowości. "Mogło dojść do tragedii"

Policjanci już w pierwszych minutach kontroli zauważyli wiele nieprawidłowości. Na miejsce przyjechała więc Inspekcja Transportu Drogowego.

- Turek nie posiadał zezwoleń na przewożony ładunek, a także nieprawidłowe były gabaryty pojazdu w związku z przewożonym ładunkiem. Ładunek nie tylko zbyt daleko wystawał poza pojazd, ale również był za wysoki, a sam pojazd nosił ślady niedozwolonych przeróbek. Nie był przystosowany, by przewozić inny pojazd jako laweta, więc dospawano mu elementy - wymienia asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Mundurowi z ITD ukarali kierowcę mandatem w wysokości 11 tysięcy złotych. Dodatkowo w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi odczytów tachografu zatrzymano mu uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, natomiast pojazd został odholowany na parking.

Jak podkreśla asp. Ruciński, to właśnie do wychwytywania takich sytuacji istotna jest obecność patroli drogówki i funkcjonariuszy ITD, którzy na co dzień kontrolują kierujących na drogach. - W tym przypadku mogło dojść do drogowej tragedii - zaznacza.

Przeczytaj też: Atak nożownika w Gubinie. Policja zatrzymała 54-letniego napastnika


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u