Wyciek kwasu w szkole w Szprotawie. Wezwano strażaków

12 październik 2023
Wyciek kwasu w szkole w Szprotawie. Wezwano strażaków Redakcja/archiwum

Wyciek kwasu w Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie. Część uczniów została ewakuowana. Na miejscu pracowała straż pożarna.

Zgłoszenie wpłynęło do służb ratowniczych w czwartkowy poranek, 12 października. Około godziny 8:00 w Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Kopernika w Szprotawie doszło do wycieku kwasu.

Wszystko wydarzyło się w pracowni chemicznej. To najprawdopodobniej wskutek uszkodzenia szklanej butelki, w której znajdowało się kilkaset mililitrów kwasu solnego.

Straż pożarna w akcji

Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szprotawie. W drodze byli też strażacy z Zielonej Góry, gdzie funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego, lecz ich interwencja okazała się zbędna.

- Ratownikom sprawnie udało się zneutralizować substancję - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

W wyniku zdarzenia niewielka część uczniów została ewakuowana jeszcze przed przybyciem strażaków. Wiadomo, że nikt nie został poszkodowany.

Przeczytaj też: Żagań: 42 punkty karne w kilka sekund. 25-latek stracił prawo jazdy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u