Pościg w Zielonej Górze. Ścigano motocyklistę. Zobacz nagranie z kamer policji

15 listopad 2023
Autor: 
Pościg w Zielonej Górze. Ścigano motocyklistę Fot. KMP Zielona Góra

Pościg w Zielonej Górze. Policjanci ścigali motocyklistę. Gdy się przewrócił, próbował uciec pieszo. Okazało się, że był poszukiwany i miał zakazy prowadzenia.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałkowe przedpołudnie, 13 listopada, przed godziną 11:00. Policyjni "wypadkowcy" z Wydziału Ruchu Drogowego poruszali się ulicą Botaniczną w Zielonej Górze. Tam ich zainteresowanie wzbudził motocyklista, którego postanowili zatrzymać do kontroli.

- Włączyli sygnały świetlne dźwiękowe, dając tym samym mężczyźnie znak do zatrzymania. Motocyklista jednak nie zareagował w taki sposób, jakiego spodziewali się policjanci. Nie dość, że się nie zatrzymał, to jeszcze przyspieszył i zaczął uciekać - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Pościg Zielona Góra - motocyklista był poszukiwany

Mundurowi od razu ruszyli w pościg za uciekinierem. Jednocześnie powiadomili o sytuacji dyżurnego, który wysłał na pomoc kolejne patrole. Z czasem motocyklista dojechał w rejon południowej obwodnicy Zielonej Góry. Tam skręcił w boczną, szutrową drogę.

- Motocyklista w pewnym momencie wjechał na grząski grunt, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale policjanci dogonili go po kilkudziesięciu metrach - informuje podinsp. Barska.

Kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego. Był poszukiwany do odbycia kilkunastomiesięcznej kary pozbawienia wolności. Dodatkowo na jaw wyszło, że ma sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym jeden dożywotni oraz nie posiada uprawnień do kierowania. Dodatkowo motocykl nie miał badań technicznych.

Pościg za motocyklistą - mężczyzna stanie przed sądem

Obecnie mężczyzna trafił do aresztu, a już wkrótce odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Usłyszał już zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli, naruszeniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i jazdą bez uprawnień. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Przeczytaj też: Bengalczyk kupił prawo jazdy za 100 dolarów. Wpadł w Zielonej Górze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u