Motorowerzysta wpadł w ręce policji. Dalej nie pojechał

11 kwiecień 2024
Autor: 
Motorowerzysta wpadł w ręce policji. Dalej nie pojechał Fot. KPP Żary

Sporo kłopotów przysporzył sobie motorowerzysta zatrzymany przez policjantów z Żar. Mężczyzna był kompletnie pijany. Dalej nie pojechał.

Sytuacja miała miejsce w środę, 10 kwietnia. Patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego z Żar w trakcie służby zatrzymał do kontroli motorowerzystę.

To miała być zwykła kontrola drogowa. Szybko okazało się jednak, że czynności potrwają dłużej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Pijany kierowca Żary

- Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 52-letni mieszkaniec powiatu żarskiego miał blisko 3 promile alkoholu i posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje nadkom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, z kolei za złamanie sądowego zakazu nawet do 5 lat.

- Przestrzegamy wszystkich kierujących, że wsiadając za kierownicę po alkoholu, możemy zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale innym uczestnikom ruchu drogowego - podkreśla nadkom. Berestecka.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek w Żarach. Nie żyje mężczyzna


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u