Kradli na potęgę w Zielonej Górze. Teraz grozi im spora kara (ZDJĘCIA)

27 maj 2024
Autor: 
Kradli na potęgę w Zielonej Górze. Teraz grozi im spora kara Fot. KMP Zielona Góra

Wpadli na pomysł życia i ruszyli z przestępczym procederem. Para złodziei kradła rzeczy ze sklepów w Zielonej Górze. Teraz są już w rękach policji.

W Zielonej Górze praktycznie cały czas roi się od złodziei. Kradzieże sklepowe to już prawdziwa plaga, bo nie ma dnia, aby policjanci nie mieli co najmniej kilka takich interwencji. Czasem złodzieje zatrzymywani są na gorącym uczynku, ale do policji trafiają też nagrania z kamer monitoringu.

Kradzież Zielona Góra. Złodzieje w akcji

Kradzież sklepowa miała miejsce między innymi w czwartek, 23 maja. Młoda kobieta, wychodząc ze sklepu drzwiami wejściowymi zwróciła uwagę jednej z pracownic, która pobiegła za nią do auta. W międzyczasie personel wezwał policję. Funkcjonariusze zatrzymali 28-letnią kobietę i 22-letniego mężczyznę, który z odległości obserwował przebieg zajścia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

- Jak się później okazało, to właśnie 22-latek był "mózgiem" przestępczego procederu. Wymyślił, że gdy 28-latka wejdzie do wnętrza i zabierze towar, on podejdzie do drzwi wejściowych i uruchomi mechanizm otwierania drzwi tak, aby kobieta mogła wyjść na zewnątrz nie przechodząc przez linię kas - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Złodzieje Zielona Góra. "Próbowali być sprytni"

Szybko wyszło na jaw, że ta kradzież nie była jedyna. Para złodziei w podobny sposób wyniosła tego dnia towar z co najmniej 2 innych sklepów. Oboje działali na terenie Zielonej Góry, lecz są mieszkańcami powiatu krośnieńskiego.

- Próbowali być sprytni i za każdym razem kradli towar o wartości nieprzekraczającej 800 złotych, aby w razie zatrzymania odpowiadać za wykroczenie, a nie za przestępstwo. Nie przewidzieli jednak, że kilka takich samych czynów popełnionych przez tę samą osobę można sumować i uznać za jedno przestępstwo - informuje podinsp. Barska.

Oboje usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. W ich przypadku kara może wynieść nawet do 7,5 roku, bo śledczy uznali, że para z przestępczego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Dodatkowo 22-latek kierował pojazdem bez uprawnień.

Przeczytaj też: Śmiertelny wypadek w Zielonej Górze. Kierowca był przygnieciony (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u