Wysyłali narkotyki do więzienia. Mieli sprytny plan. Akcja policji (ZDJĘCIA)

28 maj 2024
Wysyłali narkotyki do więzienia. Mieli sprytny plan Fot. Lubuska Policja

Dilerzy wysyłali narkotyki do więzienia. Środki sukcesywnie wprowadzano do obrotu wśród skazanych. Lubuska Policja zatrzymała do sprawy trzy osoby.

Sprawa ma swój początek w październiku 2023 roku. Wówczas kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim ustalili, że dwóch mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego dostarcza narkotyki do jednego z zakładów karnych na terenie województwa dolnośląskiego.

- Narkotykowi dilerzy, aby przemycić substancje zabronione za mury więzienia, rozpuszczali substancję psychoaktywną i następnie nasączali nią listy, które wysyłali do trzeciego mężczyzny odbywającego karę pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalili, że cała trójka jest powiązana ze środowiskiem pseudokibicowskim - informuje mł. asp. Mateusz Sławek z Lubuskiej Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Narkotyki w więzieniu. Seria zatrzymań

Jeden z listów został przejęty w listopadzie. Wtedy do sprawy zatrzymano 27-letniego gorzowianina, u którego w domu ujawniono przygotowane listy z narkotykami i kokainę. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Po kilku dniach policjanci dotarli do mężczyzny, który był odbiorcą listów w zakładzie karnym. 35-latek, który odbywa karę pozbawienia wolności do 2028 roku, usłyszał dodatkowe zarzuty, przez co jego wyrok może się wydłużyć.

Trzeci podejrzany, który był dodatkowo ścigany za inne przestępstwa i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, został zatrzymany na przełomie lutego i marca 2024 roku. 34-latek wpadł na terenie Świebodzina.

Przemyt narkotyków do więzienia. Są zarzuty

- Funkcjonariusze poza zatrzymaniami zabezpieczyli też nasączone substancjami zabronionymi listy, z których można było wytworzyć ponad 6300 porcji narkotyków. Ich czarnorynkowa wartość to blisko 190 tysięcy złotych - relacjonuje mł. asp. Sławek.

Cała trójka usłyszała już zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji odurzających. Grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Śmiertelny wypadek w Zielonej Górze. Kierowca był przygnieciony (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u