Atak hakerów. Paraliż przychodni (ZDJĘCIA)

31 styczeń 2017
Autor: 

Wtorek 31 stycznia rozpoczął się niekorzystnie dla pacjentów oraz personelu pracującego w przychodni ABC medic w Zielonej Górze. Po włączeniu rano komputerów okazało się, że doszło do ataku hakerów. Praca została sparaliżowana, przyjmowanie pacjentów utrudnione.

- Przyszliśmy do pracy, a tu bardzo niemiła niespodzianka. Nie mamy dostępu do danych naszych pacjentów, a leczy się w naszej przychodni 7 tysięcy ludzi. To atak hakerski, z żądaniem zapłaty w wysokości 4 tysięcy złotych, za możliwość uruchomienia programu. Mamy obecnie więcej pacjentów niż zwykle, gdyż zachorowalność na grypę jest w szczytowym okresie i ten atak poważnie komplikuje nam pracę. Poinformowaliśmy o tej sytuacji policję, na miejscu pracują nasi informatycy - mówi Robert Sapa- lekarz rodzinny w ABC medic.

Lekarzy przyjmują pacjentów, a pielęgniarki wypełniają dokumenty ręcznie.

- Dziś przyjmowanie chorych i nasza wydajność spadła o 50%, co niewątpliwie odbija się na niekorzyść pacjentów. Niestety część spraw, z którymi się zgłosili do naszej placówki nie zostanie załatwiona - dodaje Robert Sapa.

- Zielonogórscy policjanci otrzymali informację z przychodni lekarskiej , że doszło do zablokowania komputerów najprawdopodobniej na skutek otwarcia zawirusowanego pliku. Będziemy wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia. Osobie, która w ten sposób blokuje komputer według Kodeksu Karnego może grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - mówi nad. kom. Małgorzata Stanisławska rzecznik KMP Zielona Góra

 • Zielona Góra: Kolizyjne skrzyżowanie do przebudowy. Będą też ścieżki dla rowerzystów

  Zielona Góra: Kolizyjne skrzyżowanie do przebudowy. Będą też ścieżki dla rowerzystów

  Kolizyjne skrzyżowanie ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego do przebudowania. Zwycięska firma wybuduje też brakujące fragmenty ścieżek rowerowych.

 • Winobranie 2022. Tysiące widzów na Korowodzie (ZDJĘCIA)

  Winobranie 2022. Tysiące widzów na Korowodzie (ZDJĘCIA)

  Tegoroczne Winobranie powoli się kończy. Dziś, podczas Korowodu Bachus oddał klucze do bram miasta. Uroczystość obserwowało prawie cztery tysiące widzów.

 • Pogromcy Bazgrołów ponownie w akcji (ZDJĘCIA)

  Pogromcy Bazgrołów ponownie w akcji (ZDJĘCIA)

  W październiku zielonogórskie stowarzyszenie Pogromcy Bazgrołów będzie obchodziło 5 lat istnienia. Przez ten czas stoczyli wiele bitew z bazgrołami, wulgarnymi napisami czy rysunkami. Ich bronią jest pędzel, wałek i farba.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u