Odzyskane auto do przewozu osób niepełnosprawnych.

04 maj 2016
Autor: 

Gorzowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież specjalistycznego volkswagena. Pojazd o wartości 30 tys. złotych był przystosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych.

28 kwietnia policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali na ulicy Myśliborskiej w Gorzowie kierującego lawetą. Mężczyzna przewoził białego volkswagena caddy. Zaledwie cztery dni wcześniej w Barlinku (pow. myśliborski) zgłoszono kradzież takiego samego modelu volkswagena. Skradziony samochód był przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych. Posiadał specjalny podnośnik służący do przenoszenia wózka inwalidzkiego. Po sprawdzeniu okazało się, że to właśnie ten pojazd został skradziony w Barlinku. Na miejscu śledczy i technik kryminalistyki zebrali i zabezpieczyli ślady. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn (28 l. i 42 l.), których przewieziono do gorzowskiej komendy.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj podejrzani dopuścili się tego czynu w warunkach recydywy, dlatego grozić im będzie aż do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratora aresztował ich na dwa miesiące.

Odzyskany volkswagen został zwrócony właścicielowi.

źródło KWP w Gorzowie Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u