Pożar lasu w Bytnicy (ZDJĘCIA)

07 maj 2016

Ponad trzy godziny trwało gaszenie hektara lasu w okolicach Bytnicy koło Krosna Odrzańskiego. W akcji gaszenia pożaru wzięło udział 12 zastępów straży pożarnej oraz samolot gaśniczy.

Jak mówił młodszy brygadier Piotr Jankowiecki z Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim zazwyczaj przyczyną pożarów w lesie jest zaprószenie ognia przez ludzi. Najprawdopodobniej i tym razem przez czyjaś nieuwagę zapaliła się leśna ściółka i pożar objął prawie hektar lasu. Konieczne było wezwanie specjalistycznego samolotu.

Palić zaczęło się około godziny 13.00. Dyspozytorka nadleśnictwa w Bytnicy poinformowała o zadymieniu. Na miejscu pojawili się leśnicy, którzy uznali, że jest tak duże zadymienie, że konieczne będzie wezwanie straży pożarnej. Jak mówi Janusz Podraza pełnomocnik nadleśniczego ds. PPOŻ Nadleśnictwo Bytnica : „Akcja straży była szybka i sprawna. Dopiero po kilku dniach będziemy w stanie ustalić jakie są straty i ile drzew uda się uratować."

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u