Lubuski KOD w drodze do Warszawy

07 maj 2016
Autor: 

Okołu tysiąc osób, w tym stu zielonogórzan wyjechało w sobotę rano do Warszawy na manifest KOD w sprawie obywatelskiej Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Są to m.in. członkowie KOD, Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, ale także osoby niezwiązane z ruchem i bezpartyjne.

Uczestnicy wyjazdu chcą zaprotestować przeciwko działaniom rządu.

- Będziemy starali się przekazać władzom, że jesteśmy w Europie, w Unii, że warto jest mieć sąsiadów – mówił Paweł Kaleta, koordynator zielonogórskiego KOD.

Lubuszanie chcą zaprotestować przeciwko działaniom rządu, bo jak mówią, czują, że ich prawa obywatelskie są zagrożone. Danuta Tarasiuk - Komorowska jedzie do Warszawy, żeby pokazać, że chce żyć w wolnym kraju.

– Coraz bardziej się obawiam: o moja córkę, o wnuczkę, która lada dzień się urodzi i o 16 letniego wnuka - mówi pani Danuta - Żyłam w wolnej Polsce. Wiem co odzyskaliśmy. Wiem co to znaczy głośno mówić o swoich poglądach. Boje się, że zaraz zostaną zamknięte granice, że władza pozbawi nas podstawowych wartości. Rząd powoli zauważa co się dzieje w kraju, jest pewne zastanowienie.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u