31-letni podpalacz spod Gubina zatrzymany. Straty szacuje się na przeszło 380 tys. złotych (FILM, ZDJĘCIA)

25 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
31-letni podpalacz spod Gubina zatrzymany KPP Krosno Odrz.

W ostatnim czasie na terenie Stargardu Gubińskiego doszło do sześciu pożarów. Ich przyczyną były celowe podpalenia. Nad sprawą pracowali kryminalni z gubińskiego komisariatu. W poniedziałek, 23 lipca, zatrzymali oni sprawcę. To 31-latek, który w rozmowie z policjantami przyznał się do podpaleń. Straty szacowane są na kwotę przeszło 380 tys. złotych.

Do serii sześciu podpaleń doszło od 11 do 21 lipca na terenie Stargardu Gubińskiego. Funkcjonariusze wiedząc o zaistniałych zdarzeniach, pomimo wcześniejszego braku zawiadomienia o przestępstwie i wniosku od właściciela terenu, pracowali nad wykryciem sprawcy. W związku ze sprawą zatrzymali oni podejrzanego 31-latka, którzy przyznał się do podpaleń.

- W wyniku pożarów zniszczeniu uległy pomieszczenia gospodarcze, w których składowana była słoma. Straty szacowane są na kwotę przeszło 380 tysięcy złotych - mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskich policjantów.

Za zniszczenie mienia znacznej wartości grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. We wtorek, 24 lipca, sprawca został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim na czynności, po przeprowadzeniu których Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. - To czy mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie będzie zależało od decyzji Sądu - dodaje asp. szt. Kulka.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u