Żary: Wyszedł z więzienia, złapał "stopa"... i ukradł samochód starszego mężczyzny (ZDJĘCIA)

29 październik 2018
Autor: 
Wyszedł z więzienia, złapał "stopa" i... ukradł samochód starszego mężczyzny KPP Żary

Młody mieszkaniec Zgorzelca złapał "stopa", a następnie już po kilkudziesięciu minutach uderzył właściciela pojazdu i siłą ukradł mu świeżo kupiony samochód. Mężczyzna zaledwie cztery dni wcześniej wyszedł z więzienia. Teraz odpowie za rozbój. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się już do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował 25-latka na 3 miesiące.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 25 października. Starszy mężczyzna kierując się dobrym sercem zatrzymał się w Żaganiu i zabrał na tzw. "stopa" młodego mężczyznę. Kiedy przejeżdżał przez miejscowość Marszów, autostopowicz uderzył go, a następnie siłą odebrał pojazd i odjechał. Pokrzywdzony szybko udał się do pobliskiego komisu, z którego powiadomił służby.

Dyżurny KPP w Żarach natychmiast przekazał komunikat policjantom. - We wskazany rejon udali się funkcjonariusze kryminalni. Pozostawali oni w stałym kontakcie z dyżurnym, który na bieżąco przekazywał im nowe informacje odnośnie skradzionego pojazdu. Utrudniniem był brak wiedzy pokrzywdzonego na temat numerów rejestracyjnych pojazdu, gdyż cała dokumentacja pozostała w aucie zakupionym tego dnia - mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Policjanci sprawdzając pobliski las oraz trasę, którą mógł poruszać się podejrzany, zauważyli odpowiadającą opisowi Skodę. Natychmiast udali się za pojazdem włączając w międzyczasie sygnały dźwiękowe i błyskowe. - Za kierownicą siedział młody mężczyzna, który ignorował sygnały i zamiast zwolnić znacząco przyspieszył. Kryminalni natychmiast ruszyli za nim w pościg - dodaje Berestecka.

Po kilkunastu minutach gonitwy funkcjonariusze wykorzystali moment, w którym mogli bezpiecznie odciąć 25-latkowi dalszą drogę ucieczki. Gdy zjechał on na pobocze natychmiast wyszkoczył z pojazdu i biegł przez pole. Nie uciekł jednak daleko, ponieważ chwilę później został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów.

Młody mężczyzna trafił do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych, gdzie oczekiwał na przesłuchanie. Jak się okazało 25-letni mieszkaniec Zgorzelca zaledwie przed czterema dniami opuścił Zakład Karny. W piątek, 26 października, został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żarach, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

- Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i aresztował mężczyznę na 3 miesiące - informuje Joanna Częstochowska z zielonogóskiej Prokuratury Okręgowej. Skradziony samochód warty ponad 13 tysięcy złotych został zwrócony pokrzywdzonemu, który tego dnia zakupił go w Krakowie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u