W nocy grupa pijanych osób szła środkiem drogi koło Świebodzina. Doszło do wypadku... (ZDJĘCIA)

14 luty 2019
Autor: 
W nocy grupa pijanych osób szła środkiem drogi koło Świebodzina. Doszło do wypadku... KPP Świebodzin

Grupa młodych ludzi pod wpływem alkoholu kompletnie zignorowała zasady bezpieczeństwa i w nocy szła środkiem drogi. Ze Świebodzina udawali się oni do jednej z pobliskich miejscowości. Nagle jedna z osób została potrącona.

Do zdarzenia doszło w środę, 13 lutego, około godziny 2:00. Czworo młodych ludzi, dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn, postanowiło na pieszo udać się ze Świebodzina do okolicznej miejscowości. - Niestety postanowili oni zignorować wszelkie zasady oraz przepisy bezpieczeństwa. Po zmroku poruszali się nieprawidłową stroną jezdni bez żadnego odblasku czy oświetlenia - informuje sierż. sztab. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Jakby tego było mało grupa osób zajmowała całą jezdnię. - W pewnym momencie, tuż przed wejściem na ruchliwą drogę krajową nr 92 panie zdecydowały udać się "na stronę". W tym czasie jeden z mężczyzn nadal stał na środku jezdni - dodaje Ruciński. W tym momencie doszło do jego potrącenia.

Mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen jadąc w warunkach ograniczonej widoczności nagle zauważył na swoim pasie stojącego mężczyznę. Natychmiast rozpoczął on hamowanie i chciał uniknąć zderzenia, lecz bezskutecznie. Jego reakcja doprowadziła jednak do wytracenia prędkości przed uderzeniem.

Szczęśliwie w wyniku potrącenia mężczyzna nie odniósł obrażeń zagrażających jego życiu lub zdrowiu. - W jego organizmie znajdowało się blisko półtora promila alkoholu. Pod wpływem alkoholu było również co najmniej dwoje z pieszych. Co najmniej, ponieważ kiedy doszło do zdarzenia i kierujący udzielał pomocy potrąconemu, drugi z mężczyzn oddalił się mówiąc, że idzie po pomoc i już nie wrócił - relacjonuje rzecznik.

W sprawie zdarzenia drogowego świebodzińscy policjanci nadal prowadzą swoje czynności. Za wykroczenia związane z nieprawidłowym poruszaniem się po drodze pozostali uczestnicy zostali ukarani mandatami karnymi.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u