Nocny pościg w Zielonej Górze. Padły strzały. Kierowca nadal poszukiwany (FILM Z POŚCIGU)

16 luty 2019
Autor:  Redakcja
Nocny pościg w Zielonej Górze. Kierowca nadal poszukiwany Redakcja

Wszystko wydarzyło się w piątek, 15 lutego, około godziny 21 na jednej z ulic w Zielonej Górze. Patrol policji próbował zatrzymać pojazd do kontroli, niestety kierowca nie reagował i rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. 

Zielonogórscy policjanci około godziny 21:30 zauważyli pojazd marki Volkswagen Golf, którego pasażerowie dziwnie się zachowywali, co wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Mundurowi zdecydowali się zatrzymać pojazd do kontroli, niestety kierowca nie reagował na sygnały świetlno-dźwiękowe i znacznie przyspieszył. Rozpoczął się pościg. Do akcji sukcesywnie wkraczały kolejne patrole policji z różnych wydziałów. 

Na ulicy Wojska Polskiego rozstawiona została blokada, jednak kierujacy Golfem nie miał zamiaru się zatrzymać - wtedy policjanci zdecydowali o oddaniu kilku strzałów w opony uciekajacego pojazdu, jednak i to nie zdołało go zatrzymać. Volkswagen z ogromną prędkością, często też pod prąd przemieszczał się ulicami Zielonej Góry - stwarzając tym samym niewyobrażalne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.

Na jednym z rond wjechał na krawężnik, po czym uszkodzonym pojazdem ponownie pod prąd wjechał na Trasę Północną, zderzył sie z poprawnie jadącym busem i wjechal w przydrożne krzaki i drzewa. Tam zakończyła się podróż i przebywający w pojeździe dwaj mężczyźni rozpoczęli ucieczkę pieszo. Pasażer został zatrzymany przez policję. Jest mieszkańcem Zgorzelca i jest znany policji. Trwaja poszukiwania kierowcy. - podaje dla NewsLubuski.pl - podinsp. Małgorzata Stanisławska, Rzecznik Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. 

Kierowca, któremu udało się zbiec może być ranny. 

W wiadomości prywatnej, przesłanej poprzez nasz system informowania otrzymaliśmy krótkie nagranie z momentu pościgu. Na filmie widać z jaką prędkością przemieszczał się uciekający przed policją kierowca Volkswagena.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u