Wielokrotne kradzieże, włamania i rozboje... Mieszkańcy Sulechowa zatrzymani (ZDJĘCIA)

17 luty 2019
Autor: 
Wielokrotne kradzieże, włamania i rozboje... Mieszkańcy Sulechowa zatrzymani KMP Zielona Góra

Sulechowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże i włamania na terenie miasta. Dwie z tych osób usłyszały także zarzuty za rozboje. Prokurator wystąpił już z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych.

Od początku roku do dyżurnego Komisariatu Policji w Sulechowie zaczęły wpływać zgłoszenia o różnych zdarzeniach kryminalnych. - Na terenie miasta dochodziło do licznych kradzieży, włamań i rozbojów. Do działań przystąpili zarówno kryminalni jak i dzielnicowi, aby jak najszybciej ustalić tożsamość sprawców tych przestępstw - informuje podinsp. Małogrzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

W wyniku pracy operacyjnej i rozpoznania terenu przez dzielnicowych ustalono trzy osoby podejrzane, które wkrótce zostały zatrzymane. To mieszkańcy Sulechowa w wieku 18, 19 i 29 lat. Są oni dobrze znani policjantom, wcześniej byli już notowani za podobne przestępstwa.

Funkcjonariusze ustalili również, że cała trójka brała udział w kradzieży kasetki z pieniędzmi z jednego z sulechowskich sklepów, do której doszło 7 lutego. Łupem sprawców padło wówczas ponad 900 złotych. - Ponadto dwaj z zatrzymanych mężczyzn, 18 i 19-latek, mają na swoim koncie włamania i rozboje - dodaje podinsp. Stanisławska.

Sulechowscy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przestawienie zarówno 18 jak i 19-latkowi ośmiu zarzutów kradzieży z włamaniami m.in. do sklepu spożywczego, altanek na ogródkach działkowych oraz samoobsługowej myjni samochodowej. Wchodzili oni również do mieszkań, samochodów i garaży.

Za te przestępstwa grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił już z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Sulechowie o tymczasowe aresztowanie wszystkich zatrzymanych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u