Pożar w zakładach mięsnych w Zbąszynku

04 czerwiec 2016

W piątek (03.06) około godz. 21.40 dyżurny PSP w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o pożarze w zakładzie mięsnym w Zbąszynku.

W zakładzie doszło do zapalenia dymogeneratorów. Natychmiast zadysponowano odpowiednie siły i środki.

- Na miejsce przybyło 7 zastępów PSP i OSP – mówi st. asp. Dariusz Pałasz, dowódca JRG Świebodzin - Pierwsze zastępy, które przybyły na miejsce stwierdziły, że występuje duże zadymienie w części poddasza, które znajduje się nad komorami wędzarniczymi. W wyniku awarii część znajdującej się tam instalacji zapaliła się.

Z firmy ewakuowano około 40 pracowników. Jeden z nich doznał lekkiego zaczadzenia dymem i po udzieleniu mu pierwszej pomocy został zabrany do szpitala w Świebodzinie.

Około pólnocy, po ugaszeniu pożaru i sprawdzeniu kamerą termowizyjną obiektu zastępy zakończyły działania.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.