Zniecierpliwieni kierowcy korek na S3 omijali pasem awaryjnym... (FILM)

24 czerwiec 2019
"Mistrzowie kierownicy" korek na S3 omijali pasem awaryjnym... Fot. Czytelnik Przemysław

Wczoraj wielu kierowców utknęło w ponad 6-kilometrowym korku na trasie S3, na odcinku z Sulechowa do Zielonej Góry z powodu budowy mostu nad Odrą i zwężenia jezdni do jednego pasa. "Mistrzowie kierownicy" zator ominęli pasem awaryjnym.

Sezon wakacyjny w pełni a ruch na drogach wzmożony co sprzyja powstawaniu zatorów na tzw. wąskich gardłach, czyli miejscach, gdzie droga zwęża się do jednego pasa. Na trasie S3 w naszym województwie występuje tylko jedno wąskie gardło - w Cigacicach, gdzie budowany jest most. Prace związane z budową mają zakończyć się pod koniec tego roku. Szacuje się, że już w połowie grudnia obiekt zostanie udostępniony kierowcom. 

W niedzielę, 23 czerwca, w godzinach popołudniowych oraz wieczornych na trasie S3 na wysokości Sulechowa, kierowcy utknęli w ponad 6-kilometrowym zatorze. Podczas gdy wszyscy stali w korku, niektórzy zniecierpliwieni kierowcy postanowili skorzystać z pasa awaryjnego i kontynuować swoją podróż. Jazda pasem awaryjnym jest kategorycznie zabroniona, gdyż stwarza niebezpieczeństwo m.in. dla innych uczestników ruchu drogowego. Pas awaryjny umożliwia również stworzenie tzw. korytarza życia.

Na poniższym filmie widać jak kierowca osobówki oraz motocyklista omijają zator jadąc pasem awaryjnym. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u